Ballina Top Lajm VIDEO-LIVE/ Rita Ora, tani është ora! “Yjet” elektrizojnë sheshin “Skënderbej”

VIDEO-LIVE/ Rita Ora, tani është ora! “Yjet” elektrizojnë sheshin “Skënderbej”

Sheshi “Skënderbej” pret mbrëmjen e së dielës këngëtaren shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora.

Ora e super muzikës në shesh për të erdhi, me recitalin e natës së sotme. Kosova do të dominojë sot skenën. Para Rita Orës, Kida, ka kënduar LIVE në shesh.

Ky koncert vjen menjëherë pas 1 qershorit ku i ftuar special ishte Ermal Meta, muzika e të cilit pati shumë admirues në shesh.

Rita Ora kthehet kështu në Shqipëri pas gjashtë vitesh. Ndërsa në 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës ajo ishte kuq e zi në një spektakël të madh në sheshin e Prishtinës.

Më herët këngëtarja ka lajmëruar në rrjetet e saj sociale padurimin dhe kënaqësinë për këtë koncert në Tiranë.

Ylli ndërkombëtar këto kohë ka qenë shumë aktive me debutime dhe koncerte ngado. Ajo ka qenë subjekti I mediave më prestigjioze sidomos pas publikimit edhe të hitit të saj më të fundit “Girls”.

Këngëtarja, aktorja dhe modelja gjithmonë e ka shprehur lidhjen e saj të ngushtë me Shqipërinë dhe Kosovën. Jo vetëm për të festuar pavarësinë e tyre ne shesh, por edhe duke performuar në Vatikan në vigjilje të shenjtërimit të Nënë Terezës.

Ajo është ambasadore nderi e Kosovës dhe e pyetur në çdo dalje publike nuk e ka fshehur kënaqësinë dhe krenarinë e të qenit shqiptare.

Sonte sheshi “Skenderbej” është pushtuar nga një festë e madhe.

Artikulli paraprak“Serbët duan të dalin nga dialogu me autonomi territoriale”
Artikulli tjetërVala e të nxehtit në Indi: Ja logjika e thjeshtë që uli bilancin tragjik të vdekjeve