Ballina Aktualitet Lajme VMRO-DPMNE: Zaev është kërcënim serioz për Maqedoninë

VMRO-DPMNE: Zaev është kërcënim serioz për Maqedoninë

Zoran Zaev është kërcënim serioz për Republikën e Maqedonisë i cili patjetër është që të eliminiohet nga skena politike.

Marrëveshja e turpit përmes së cilës Zaev hoqi dorë nga emri i shtetit dhe gjithçka është maqedonase i arsyetoi me marrjen e datës për fillim të negociatave me të vetmin qëllim që të fshehë të gjitha tenderët kriminel, thonë nga VMRO-DPMNE, informon Medial.

BE-ja mbrëmë ia bëri të qartë Maqedonisë se politikat kapitulluese të Zaev-it nuk e lëvizin asnjë milimetër Maqedoninë në rrugës e saj euro-atlantike.

Anëtarësimi në Bashkimin Evropian kërkon punë dhe përkushtim dhe jo tregëti me interesat shtetërore. Maqedonia ka nevojë për reforma dhe jo për marrëveshje të dëmshme, thuhet më tej në kumtesën e VMRO-DPMNE-së.

Artikulli paraprakSelanik, protesta dhe kundërprotesta për marrëveshjen me Maqedoninë
Artikulli tjetërPse nuk po konfiskohet pasuria e Gruevskit dhe Mijallkovit? (VIDEO)