Ballina Aktualitet Lajme VMRO: PROTESTUESIT I DHANË MESAZH ZAEVIT SE “NUK SHITEN INTERESAT KOMBËTARE”

VMRO: PROTESTUESIT I DHANË MESAZH ZAEVIT SE “NUK SHITEN INTERESAT KOMBËTARE”

VMRO-ja ka lëshuar sot një deklaratë ku komenton protestën në Shkup, duke theksuar se qytetarët dolën dhe kundërshtuan “krimet e Zoran Zaevi dhe kartelit të tij të pushtetit”, siç e cilëson partia opozitare. Sipas partisë, qytetarët i thanë shumë Zaevit për “terrorin politik dhe torturën kundër qytetarëve të pafajshëm”.

“Qytetarët kundërshtuan shitjen e interesave shtetërore dhe kombëtare. Ndërsa Zaev dhe karteli i tij në pushtet po bëhen më të pasur, qytetarët po bëhen më të varfër. Qytetarët maqedonas janë më keq çdo ditë. Asgjë që ishte premtuar para zgjedhjeve nuk u përmbush. Të gjitha ato që morën në këtë vit janë premtime të rreme dhe shpresa të rreme, shanse të shkurtuara, zero ekonomi dhe asnjë investim kapital të realizuar”, vlerëson VMRO-ja.

Sipas kësaj partie, nuk ka paga minimale prej 500 euro, fermerët nuk kanë subvencione më të larta, pensionistët nuk kanë pension më të lartë, nuk asnjë rimbursim 15% të TVSH-së, nuk ka asistencë sociale prej 12,000 denarë dhe 600 km autostradë të re.

Artikulli paraprakTakimi Tramp- Jong un, mëngjesin e 12 qershorit
Artikulli tjetërNETANYAHU DËSHTOI TË BIND KANCELAREN MERKEL PËR IRANIN