Ballina Aktualitet Lajme Xhonson: Marrëveshja e emrit, lajm fantastik

Xhonson: Marrëveshja e emrit, lajm fantastik

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Xhonson e përshëndeti marrëveshjen e arritur midis kryeministrave të Maqedonisë dhe të Greqisë Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras për kontestin për emrin.

Artikulli paraprakMogerini: Përgëzon Ciprasin dhe Zaevin për marrëveshjen e arritur
Artikulli tjetërDASH: SHBA-të përshëndesin marrëveshjen historike për emrin