Ballina Aktualitet Lajme Zaev: Ftesa për Maqedoninë është vendosur në rend dite të Samitit të...

Zaev: Ftesa për Maqedoninë është vendosur në rend dite të Samitit të NATO-s në Bruksel

Kryeministri Zoran Zaev ka njoftuar se Këshilli veriatllantik ka vendosur që ta vë në rend dite ftesën për Maqedoninë për anëtarësim në NATO si pikë e rendit të ditës të Aleancës që do të mbahet me 11 dhe 12 korrik në Bruksel.

Artikulli paraprakKuvendi i Maqedonisë ratifikon me 69 vota pro marrëveshjen për emrin e ri
Artikulli tjetërOpozita kërkon që dialogun me Serbinë ta udhëheqë Kuvendi i Kosovës