Ballina Aktualitet Lajme Takimi maratonik i liderëve të partive politike (VIDEO)

Takimi maratonik i liderëve të partive politike (VIDEO)

Është duke vazhduar ende takimi maratonik i liderëve. Deri tani palët pushteti dhe opozita kanë arritur marrëveshje për KSHZ-në, financimin e partive politike dhe Qeverinë teknike sipas modelit të Përzhinës para çdo cikli zgjedhor. Marrëveshjen e konfirmuan Zaev dhe Mickoski. Që të dy thanë se takimi do të vazhdojë me diskutimet për referendumin e vjeshtës.

@tn.lajmelokale
@tetovanews