Ballina Aktualitet Shqipëri Vazhdojnë lëkundjet! Sapo ra një tjetër tërmetet… vijon paniku në Tiranë

Vazhdojnë lëkundjet! Sapo ra një tjetër tërmetet… vijon paniku në Tiranë

Një tjetër lëkundje sizmike sapo ka tronditur kryeqytetin dhe rrethinat e tij pak sekonda më parë…

Lëkundjet janë ndjerë kudo, sidomos në ndërtesat e larta për shkak të vibrimit në lartësi.

Por bashkë me lëkundjet që ende nuk janë stabilizuar, vijon edhe paniku tek banorët e kryeqytetit./Mapo.al/

Artikulli paraprakNuk kanë të pushuar tërmetet, tjetër lëkundje në Tiranë
Artikulli tjetërElbasan dhe Durrës, banorët të tmerruar nga lëkundjet e tokës (VIDEO)