Ballina Kronika Policia informon se çka ka ndodhur në Tetovë dhe Gostivar gjatë 24...

Policia informon se çka ka ndodhur në Tetovë dhe Gostivar gjatë 24 orëve të fundit

Gostivar: Shufrat metalike bien nga kamioni, i marrin jetën 48-vjeçarit

Sot rreth orës 13.00, në Sektorin për Punë të Brendshme në Tetovë, është denoncuar se në rrugën e “Ilindenit”, në afërsi të “Zhito Sharr”, para pompës së benzinës në Gostivar, nga kamioni ,,Mercedes,, me targa të Gostivarit, të cilin e ka drejtuar 58-vjeçari B.C. nga Gostivari, kanë rrënë shufra metalike sipër makinës “Opel Frontera”,me targa të Gostivarit, drejtuar nga 48-vjeçari Xh.D., i cili ka pësuar dëmtime në kokë.

I plagosuri Xh. D. me anë të autoambulancës, është dërguar në Spitalin “Ferid Murat” në Gostivar, ku i është dhënë ndihma mjekësore, po nuk ka mundur t`u mbijetojë plagëve dhe ka ndërruar jetë.

Nga policia thonë se janë kryer hetimet në vendin e ngjarjes dhe se janë ndëmarrë të gjitha masat për zbardhjen e plotë të rastit, ku me urdhër të prokurorit publikë trupi i pajetë është dërguar për autopsi.

Aksident trafiku në Tetovë, plagosen dy persona

Dje mbrëma (2 dhjetor), rreth orës 22 e 20 minuta, në kryqëzimin e rrugëve “Blagoja Toska” dhe “APJ” (“JNA”) në Tetovë, ka ndodhur aksident trafiku, në të cilën janë përfshirë 3 makina me targa të Tetovës: një ,,Alfa Romeo,, të cilën pa patentë shoferi, e ka drejtuar 47-vjeçari N.I. nga Tetova, një “Kia Pikanto”, e drejtuar nga 50 vjeçari M.I. nga Reçica e Vogël, si dhe makina e parkuar e tipit “Golf” pronë e 44-vjeçarit B.P. nga Tetova, njofton SPB-Tetovë.

Shoferi i makinës “Kia” dhe bashkëudhëtari në veturën “Alfa Romeo”, B.A. 24 vjeç, janë dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës, ku kanë marrë ndihmën mjekësore.

Janë kryer hetiment në vendin e ngjarjes, dhe punohet në përcaktimin e shkakut të aksidentit. rrethanat si dhe detajet tjera në veçanti.

Artikulli paraprakAmdi Bajrami në gjumë të thellë gjatë seancës në Parlament (FOTO)
Artikulli tjetër8.500 vende të lira pune në Maqedoni, por prapë qytetarët po largohen drejt Gjermanisë