Ballina Aktualitet Lajme A do të ketë zgjedhje të reja, ja çfarë thotë Zaevi

A do të ketë zgjedhje të reja, ja çfarë thotë Zaevi

Gjatë konferencës së sotshme, kryeministri Zoran Zaev ka komentuar edhe kërkesën e VMRO-së për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Ai ka thënë se do të duhet ta shqyrtojë këtë çështje pasi që është kërkesë e partisë më të madhe opozitare, por thotë se nuk do të ishte e dobishme për vendin për shkak se është e kushtueshme në aspektin ekonomik dhe se do të vononin proceset nëpër të cilat po kalon vendi.

Megjithatë, Zaev e ka lënë të kuptohet se ata nuk i frikësohen përballjes në zgjedhje për shkak se janë të sigurt se do të fitonin edhe një mandat katërvjeçar.

Artikulli paraprakDW: Varfëria, fëmijët në Shqipëri bëjnë edhe punë të rënda
Artikulli tjetërAnalistët: Ndryshimi i emrit të Maqedonisë, realitet i ri premtues