Ballina Aktualitet Lajme Kush janë politikanët e BDI-së të cilët Sela i krahason me Esad...

Kush janë politikanët e BDI-së të cilët Sela i krahason me Esad Pashe Toptanin? (VIDEO)

Sonte në emisionin Click Plus në TV21 është i ftuar kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i cili po diskuton rreth situatës aktuale politike.

Ai me anë të një metafore, duke krahasuar Esat Pashën me funskionarët e BDI-së.

Ai tha, se deri dje aktorët e BDI-së bënin tellallin e VMRO-së sot po e bëjnë tellallin e LSDM-së.

“Po të njëjtët aktori që deri dje paratë e luanit, stemës, thonin që ti legazijomë dhe sështë koha për shqiptarët, të njëjtët edhe tani thonin që sështë koha për shqiptarët. Ai me metaforën e Esat Pashë toptanit e krahasoi tradhëtin që BDI-ja po ja bën shqiptarëve.”

Artikulli paraprakSot është super yll, por ja si dukej Luana kur ishte 16 vjeç (FOTO)
Artikulli tjetërSela: Me para të pensionistëve BDI ka blerë vota!