Ballina Aktualitet Shqipëri VIDEO/ Ceremonia e zymtë: Momenti i betimit të Edi Ramës para Ilir...

VIDEO/ Ceremonia e zymtë: Momenti i betimit të Edi Ramës para Ilir Metës, pa praninë e mediave

Kryeministri Edi Rama është betuar sot në Presidencë, edhe si ministër i Jashtëm.

Ceremonia ka qenë shumë e shkurtër dhe Rama është larguar menjëherë.

Nga sa shihet edhe nga video e siguruar nga TemA, Rama ka qenë i zymtë dhe aspak miqësor me Metën, ndërkohë që ky i fundit përpiqet t’i buzëqeshë.

Shkak për këtë është bërë mos-dekretimi i Metës, i kandidatit të propozuar nga Ramna, Gent Cakaj.

Meta do të paditet shumë shpejt në Gjykatën Kushtetuese, e cila sapo të dalë nga ngërçi ku është future, do të japë një përgjigjie për veprimet e presidentit.

Artikulli paraprakU mashtruan për punë jashtë vendit, firma nuk u jep paratë (Video)
Artikulli tjetërMicotakis: Do të bëjmë çdo gjë për të parandaluar Marrëveshjen e Prespës (VIDEO)