Ballina Aktualitet Lajme Demiri: Presidenti i ardhshëm, lojal i partisë – s’do t’i përfaqësojë shqiptarët...

Demiri: Presidenti i ardhshëm, lojal i partisë – s’do t’i përfaqësojë shqiptarët (VIDEO)

Ish-politikani Alajdin Demiri nuk beson se Presidenti i ri i Maqedonisë do t’i përfaqësojë edhe shqiptarët. Në një intervistë për Gazetën Lajm dhe Lajm.tv, Demiri ka thënë se edhe kryetari i ardhshëm i shtetit do të jetë në shërbim të partisë nga e cila do ta kandidohet në zgjedhje.

Lidhur me debatin për president konsensual, ai vlerëson se ideja e tillë mund të realizohet vetëm përmes arritjes së një marrëveshje mes të gjitha partive politike, që sipas tij, është e pamundur të ndodh aktualisht në Maqedoni. Intervistën e plotë, në videon më poshtë.

Artikulli paraprakE vërteta rreth videos ku hoxha “festoi ditëlindjen”, flasin BFI dhe Naim Abazi (VIDEO)
Artikulli tjetër“Baxhanakët” mezi ia shtrinë dorën njëri-tjetrit! Bajrami: Xhaferin e kam familjar të largët (Video)