Ballina Aktualitet Lajme Kjo është Valdeta Hamiti nëna e dy fëmijëve që humbi jetën në...

Kjo është Valdeta Hamiti nëna e dy fëmijëve që humbi jetën në aksidentin Shkup – Tetovë

Valdeta Hamiti e lindur në vitin 1989 në fshatin Pallaticë të komunës së Zhelinës e martuar në Debresh të Gostivarit, nënë e dy fëmijve të mitur mbrëmë ka humbur jetën pas rrokullisjes së autobusit në rrugën Shkup – Tetovë, mëson TetovaSot.

Valdeta ishte e angazhuar në Universitetin Nëna Terezë, si asistente/profesoresh në Fakultetin e Shkencave Teknike.

Nga Debreshi ishte edhe Rametulla Abdurahimi djalë i vetëm në familje.

Ndryshe sot u identifikuan 14 viktimat e aksidentit tragjik ku disa janë varrosur e disa vazhdon obsuksioni dhe më pas tu dorëzohen familjeve./TS/

Artikulli paraprakMJEKU RRËFEN SE SI LUFTOJNË PËR TË JETËN E TË LËNDUARVE RËNDË (VIDEO)
Artikulli tjetërProkuroria: Shoferi nuk dha dëshmi relevante për ngjarjen