Ballina Aktualitet Lajme Prokuroria: Shoferi nuk dha dëshmi relevante për ngjarjen

Prokuroria: Shoferi nuk dha dëshmi relevante për ngjarjen

Shoferi i autobusit të aksidentuar në fshatin Llaskarcë, gjatë bisedës me prokurorin që e heton ngjarjen tragjike ku humbën jetën 14 persona, nuk ka dhënë dëshmi relevante për atë se si ka ndodhur rasti, përcjellë gazeta KOHA. Në njoftimin zyrtar të Prokurorisë së Shkupit, thuhet shoferi i autobusit ka kaluar me lëndime trupore dhe i njëjti është hospitalizuar.

“Prokurori përkatës është njoftuar se analizat e gjakut dhe urinës së shoferit kanë vërtetuar se në momentin e aksidentit, drejtuesi i autobusit nuk ka qenë nën ndikimin e alkoolit, barnave apo substancave tjera. Ne brenda kohës do të kërkojmë listën e bisedave telefonike që shoferi i ka realizuar, me qëllim konstatimin se vallë ai ka shfrytëzuar telefonin celular gjatë vozitjes”, thonë nga Prokuroria e Shkupit. (koha.mk)

Artikulli paraprakKjo është Valdeta Hamiti nëna e dy fëmijëve që humbi jetën në aksidentin Shkup – Tetovë
Artikulli tjetërNuhiu: MPB e Prokuroria po merren me postimin problematik të Vankovskës në FB për aksidentin në Karapalak