Ballina Kronika Lajm zie nga diaspora: Shqiptari humb jetën në aksident të tmerrshëm në...

Lajm zie nga diaspora: Shqiptari humb jetën në aksident të tmerrshëm në Cyrih

Ja emri dhe fotografia e tij!

Në një aksident të tmerrshëm që ka ndodhur sot në Zvicër, ka ndërruar jetë një shqiptar nga Kosova. Sipas gazetave zviceran, jetën në këtë aksident që ka ndodhur në Cyrih e ka humbur Dedë Radi. Ai ka qenë mërgimtar nga Prizreni që me vite ka jetuar dhe punuar në Zvicër.

Artikulli paraprakRoma dhe Milan ndahen në paqe, surprizon Lion që përmbys me PSG
Artikulli tjetërMësuesja e shqipes dhe traditave shqiptare në Karakurt të Ukrainës