Ballina Aktualitet Lajme Amdi Bajram, kandidat për President i Maqedonisë Veriore

Amdi Bajram, kandidat për President i Maqedonisë Veriore

Këshilli Qendror i Bashkimit të Romëve në mbledhjen e sotme morë vendim ta kandidojë kryetarin e vet, Amdi Bajram për kryetar shteti.

Për portalin “Fokus”, Bajram thotë do të duhet ta pranojë vendimin e partisë dhe të hyjë në garën për kryetar shteti.

“Kandidoj për të fituar, a do të fitoj do ta thotë populli”, tha Bajram.

Zgjedhjet presidenciale do të mbahen me 21 prill të këtij viti.

Artikulli paraprakANALIZA: Marrëveshja e ndryshimit të emrit të Maqedonisë është një triumf për BE-në, por shqetësuese për demokracinë
Artikulli tjetërAguero i jep fitoren Cityt përballë Arsenal (VIDEO)