Ballina Kronika Nëna hidhet nga ura bashkë me djalin

Nëna hidhet nga ura bashkë me djalin

Një nënë e re ka kryer një veprim të tmerrshëm duke u hedhur nga një urë. Jessy Paola Moreno Cruz, 32 vjeç, po mbante djalin e saj në krah kur u hodh nga një urë prej 100 metra dhe të dy gjetën vdekjen. Ngjarja tragjike ka ndodhur në Ibague në zonën perëndimore kolumbiane.

Cruz, po mbante djalin 10-vjeçar, Maj Ceballos në buzë të urës ndërsa kërcënoi shërbimet e emergjencës të cilët i luteshin asaj të mos hidhej, por ajo nuk i ka dëgjuar dhe është hedhur, raporton Mirror.

Dëshmitarë në vendngjarje janë tmerruar teksa kanë parë 32-vjeçaren të hidhej së bashku me djalin.

“O Perëndii, ajo u hodh”. Ndërsa një tjetër punëtor i shërbimit të emergjencës pësoi shok.

Zjarrfikësi Rafel Rico, tha për median lokale: “Ata iu lutën asaj të mos hidhej dhe u përpoqën ta bindnin që të ndalej, por fatkeqësisht ajo mori vendimin fatal”. Rico shtoi se autoritetet lokale po kërkojnë për trupat e tyre.

Sipas mediave lokale, Jessy Paola Moreno Cruz kishte probleme financiare dhe së fundi ishte dëbuar nga shtëpia e saj, pasi nuk kishte para për të paguar qiranë./tvklan.al

Artikulli paraprakNdërron jetë 14-vjeçari
Artikulli tjetërSi u zbulua ngjarja e rëndë e Kavajës? Tmerri ka vazhduar për 3 muaj