Ballina Kronika Humb tragjikisht jetën babai i dy fëmijëve në Itali

Humb tragjikisht jetën babai i dy fëmijëve në Itali

Një tjetër shqiptar ka humbur tragjikisht jetën në Itali. Bëhet fjalë për një 48-vjeçar, i cili gjeti vd*ekjen mëngjesin e kësaj të marte gjatë kohës që punonte.

Vik*tima, identiteti i të cilit nuk bëhet publik, po punonte në një kantier ndërtimi në Olgiate Olona, në provincën e Vareses.

Ai mësohet se rrëshqiti nga çatia e ndërtesës duke rënë nga 4 metra lartësi. Ngjarja e rëndë ndodhi pak pas orës 08:00 të mëngjesit.

Alarmi u dha nga kolegët e tij. Pavarësisht mbërritjes së ambulancës, 48-vjeçari nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra dhe ndërroi jetë.

Mediat italiane shkruajnë se shqiptari ishte baba i dy fëmijëve dhe jetonte në Busto Arsizio. Momentalisht rrethanat e plota të kësaj ngjarjeje nuk janë ende të qarta.

Që prej së dielës, 3 shqiptarë kanë humbur jetën në Itali. Një aksident me motor i kushtoi jetën një 47-vjeçari të dielën në Palermo, ndërsa në Macerata, një 33-vjeçar u gjet i pajetë në makinën e tij.

Artikulli paraprakRrokullisen me traktor, përfundojë rëndë të lënduar dy persona nga Saraji
Artikulli tjetërTrump bëhet gati për mandatin e dytë: Lufta tregtare ka fuqizuar ekonominë dhe tregun e punës