Ballina Kronika I bie dollapi i shkollës sipër, ndërroi jetë 9 vjeçari shqiptar në...

I bie dollapi i shkollës sipër, ndërroi jetë 9 vjeçari shqiptar në Angli

Një djalë nëntë vjeçar ka vdekur pasi e zuri një dollap me kyç në një shkollë në Essex.

Kjo ndodhi në një klub noti në Shkollën e Great Baddow në Chelmsford të enjten në mbrëmje.

Leo Latifi, i cili nuk ishte nxënës në shkollë, u dërgua në spital ku më vonë vdiq.

Mësohet se babai i djalit qe humbi jetën ishte shqiptar dhe nëna, Helena agleze

Mësuesi kujdestar i Shkollës Fillore të Shën Mikailit nderoi nxënësin e saj të vitit të 4-të, i cili tha se ishte një “shkëlqim në shkollën tonë”.

Maria Rumsey, mësuese në St Michael, tha se stafi, prindërit, guvernatorët dhe nxënësit ishin “të tronditur dhe tepër të pikëlluar” nga vdekja e Leos.

“Ai do të na mungojë shumë të gjithëve ne. Ne dëshirojmë t’i shprehim mendimet dhe ngushëllimet e të gjithë familjes dhe miqve të Leos në këtë kohë të trishtuar. Leo ishte një “shkëlqim” në shkollën tonë. Fytyra e tij e ndriçoi klasën dhe sytë e tij të të shkathët, blu na bënë të gjithëve të buzëqeshim. Ai ishte një shkencëtar i zjarrtë, i cili vetëm të mërkurën ishte në elementin e tij duke gjuajtur për insekte në fushën e shkollës. Leo ishte gjithmonë i etur për të ndarë modelet e tij të krijuara vetë dhe mahniti klasën kur ai solli kryeveprat e përfunduara. Ai kishte një rrjet të gjerë miqsh në klasën e tij dhe të gjithëve do u mungojë shumë”, tha ajo.

Ajo shtoi se shkolla do të mbështeste stafin dhe nxënësit pasi ata arritën të përballonin humbjen.

Shkolla e Mesme Baddow ishte mbyllur të premten përveç se për nxënësit që kishin provime.

“Mendimet dhe lutjet e të gjithëve në Shkollën e Mesme Baddow, janë me familjen dhe miqtë e fëmijës që vdiq dje në mbrëmje, në shkollën e tij dhe në klubin e notit”, tha mësuesja Carrie Lynch.

Ekzekutivi i Shëndetit dhe Sigurisë tha se po hetonte pranë Policisë Essex dhe kishte qenë në vend./21Media

Artikulli paraprakDërgimi i trupave amerikanë në Lindjen e Mesme, analistët zbërthejnë mesazhin
Artikulli tjetërTrump fillon vizitën shtetërore në Japoni, ja “thumbat” e parë