Ballina Aktualitet Raporti ndërkombëtar: Politika në Maqedoni i mbron grupet keqbërëse nga Haraçina, Kondova...

Raporti ndërkombëtar: Politika në Maqedoni i mbron grupet keqbërëse nga Haraçina, Kondova dhe Gërçeci

Sipas raportit të Iniciativës globale kundër kri*mit të organizuar transnacional, “grupet kryesore kri*minale në Shkup kontrollohen nga shqiptarët etnikë. Format më të shpeshta të kr*imit të organizuar janë tregtia me dr*ogë, vjedhja e veturave, kontr*abandimi i migrantëve”, shkruan gazeta “Slloboden Peçat”. Poashtu përmenden edhe biznese legale që mundësojnë “transport të kontr*abandës” dhe larje parash, transmeton Gazeta Lajm.

“Tre grupet kri*minale që operojnë në rajon: nga fshatrat Haraçinë, Kondovë dhe Gërçec, gëzojnë mbrojtje politike”, konstaton organizata në raport.

Artikulli paraprakLufta ndaj lajmeve të rreme dhe viruseve, Facebook merr masa drastike
Artikulli tjetërVajza nga Shkupi në lidhje me Ronaldinjon: Me para blihet edhe shëndeti edhe fati?! (VIDEO)