Ballina Aktualitet Lajme Hungaria nuk e jep Nikolla Gruevskin (VIDEO)

Hungaria nuk e jep Nikolla Gruevskin (VIDEO)

Gjy*kata e Budapestit ka refu*zuar kërkesën e Ministrisë së drejtë*sisë për eks*tradimin e azi*lantit Nikolla Gruevski. Ai aku*zohet për organizimin e su*lmit të përgj*akshëm të 27 prillit.

Sipas medieve hungareze, të cilët nuk kishin qenë prezent brenda sea*ncës gjy*qësore pasi e njëjta nuk ka qenë e hapur për publikun, nuk ka mundur të dëgjohet aktv*endimi se kush ka votuar pro dhe kundër eks*tradimit të tij./Alsat

Artikulli paraprakGruevski me syze dhe kapelë dërgohet para togave të zeza në Budapest, çka do të ndodhë me fatin e tij?
Artikulli tjetërIncident në Tetovë