Ballina Kronika “Kemi humbur birin tonë”/ Shuhet djali 3-vjeçar i yllit të muzikës, ja...

“Kemi humbur birin tonë”/ Shuhet djali 3-vjeçar i yllit të muzikës, ja gjesti i madh i prindërve (FOTO)

Djali 3-vjeçar i yllit të muzikës country Granger Smith ka humbur jetën tragjikisht në një aksident të rëndë automobilistik .

Këngëtari e ndau lajmin e hidhur në rrjetet sociale, ku u shpreh se djali i tij i vogël River Kelly Smith do të ishte përgjithmonë në zemrat e tyre.

Smith, i cili jeton në Austin të Teksasit, tha se River nuk kishte mundur t’i mbijetonte aksidentit tragjik dhe ndërroi jetë pavarësisht përpjekjeve të mjekëve.

Smith dhe bashkëshortja e tij Amber vendosën që organet e të birit t’i dhuronin, në mënyrë që fëmijë të tjerë të kishin një shans të dytë në jetë.

“Më duhet të jap një lajm të paimagjinueshëm. Kemi humbi djalin tonë të vogël, River Kelly Smith, si pasojë e një aksidenti tragjik dhe pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, ai nuk mund të mbijetonte. Familja jonë është e hidhëruar, por gjejmë ngushëllim duke e ditur se ai është në krahët e Zotit”, shkroi 39-vjeçari.

Amber dhe Granger janë prindër të dy fëmijëve të tjerë, Lincoln 5 vjeç dhe London 7-vjeçe.

Artikulli paraprakRashica ‘thyen’ Malin e Zi – Kosova në epërsi (VIDEO)
Artikulli tjetërBerisha sfidon Thaçin, publikon videon e para 20 viteve ulur këmbëkryq me kosovarët (VIDEO)