Ballina Top Lajm Publikohen pamjet brenda aeroplanit që po fluturonte nga Prishtina (VIDEO)

Publikohen pamjet brenda aeroplanit që po fluturonte nga Prishtina (VIDEO)

Një incident ka ndodhur në fluturimin e linjës Prishtinë-Bazel, ku kanë mbetur të lënduar 10 persona.

Sipas mediave zvicerane, avioni Boeing i kompanisë “ALK Airlanes” që po udhëtonte nga Prishtina për në Bazel pati turbulenca të mëdha 20 deri 25 minuta para uljes. Incidentin e ka konfirmuar për 20 minute zëdhënësja e Aeroporti në Basel, Vivienne Gaskell.

Ajo ka thënë se aeroplani që kishte në bord 121 pasagjerë është ulur në orën 20:07 dhe 10 persona menjëherë janë dërguar në spitalin e qytetit të Baselit.

Një lexues ka thënë për “20 minuten” se nga turbulencat e forta edhe karriget kane dalë nga vendi dhe disa persona kanë pësuar lëndime serioze.

Artikulli paraprakHong Kong, rreth 2 milion protestues kundërshtojnë nismat e qeverisë (VIDEO)
Artikulli tjetër“Rusët kanë qëllime të tjera”/ Diplomati amerikan ngre alarmin: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor