Ballina Aktualitet Aliu “shiton” Arifin

Aliu “shiton” Arifin

Kryetari i Lëvizjes BESA në Tetovë, Gazmend Aliu me një postim të tij në Facebook ka kritikuar kryetaren e komunës së Tetovës, Teuta Arifin, për premtimet e parealizuara të saj. Për më tepër, lexoni postimin e tij në Facebook:

Premtimet e Teuta Arifit në kampanjën e zgjedhjeve lokale janë duke shkuar drejt vd*ekjes!

Qytetarët (banorët) e komunës së Tetovës, ndoshta në ëndërr do i shohin realizimet, se në realitet jo.
Prej premtimeve të shumta ishin edhe këto:

1. Transporti urban (5 autobusa)
2. Parkimet nëntoksore

3. Uji i pijshëm (rregullimi i rrjetit)
4. Hapja e bulevardeve (3 bulevardet)
5. Ndërtimi i shkollës fillore në Reçicë të Vogël

Të paktën njërën nga këto pesë premtimet ta kishte realizuar e nderuara “zonja e hekurt”

Rikujtojmë se Teuta Arifi është nënkryetare e BDI-së, dhe e afërmja e z. Zaevit, prandaj duhet të kishte reflektuar pozitivisht!

Artikulli paraprakMeta: Zgjedhje lokale, parlamentare dhe presidenciale me 13 tetor (VIDEO)
Artikulli tjetërParti e re në Turqi? Erdoganit i ikin miqtë