Ballina Lajme Uniformat blu kapin “me presh në dorë” dy të rinj nga Reçica...

Uniformat blu kapin “me presh në dorë” dy të rinj nga Reçica e Madhe

Më datë 7 korrik, rreth orës 20.00, në rrugën “Blagoja Toska” në Tetovë, pjestarët e policisë nga SPB Tetovë kanë pri*vuar nga liria personat A.A. (28) dhe B.A. (21), të dy nga fshati Reçicë e Madhe, për arsye se gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre është gjetur dhe kon*fiskuar marij*uanë.

Të njëjtit janë mbajtur në Stacionin policor Tetovë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tyre do të pasojnë edhe
parashtresa adekuate.