Ballina Kronika 19-vjeçarja nga një fshat i Tetovës ka një hall, kërkon ndihmën e...

19-vjeçarja nga një fshat i Tetovës ka një hall, kërkon ndihmën e uniformave blu

Nëntëmbëdhjetë vjeçarja, banore e një fshati të rrethit të Tetovës, dje (18 gusht) ka den^oncuar se në periudhë prej muajit qershor deri në muajin gusht të këtij viti, disa herë ka qenë e detyruar të kryej mardh^ënje inti^me me 58-vjeçarin M.M. nga fshati
Novakë dhe një personi tjetër deri më tani i panjohur, deri sa ka qëndruar në një banesë me qira në Tetovë, të cilin e ka siguruar personi M.M. me të cilin një kohë të caktuar janë takuar në atë banesë.

Personi M.M. është siguruar në SPB-Tetovë dhe punohet në zbardhjen e plotë të rastit, njofton policia e Tetovës.

 

Policia informon se çka ka ndodhur në Tetovë dhe Gostivar gjatë 24 orëve të fundit

Bogovinë, vihet pas hekurave 27-vjeçari nga Çegrani

Mbrëmë (19 gusht) rreth orës 02 e 30 minuta, në fshatin Bogovinë e Tetovës, pjestarë të policisë nga SPB Tetovë, kanë ndaluar për kontroll veturën “Reno Tvingo”, me targa të Gostivarit, të cilën e ka drejtuar 27-vjeçari Sh.F. nga Çegrani.

Gjatë kontrollit është gjetur mari^juanë me ç’rast është privuar nga liria dhe është mbajtur në Stacionin policor Tetovë, për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit.

Gostivar, vihen pas hekurave një i ri nga fshati Çajle dhe dy shkupjanë

Dje mbrëma (18 gusht) rreth orës 22 e 20 minuta, janë privuar nga liria dhe mbajtur në Stacionin policor Gostivar personat A.A. (21) nga fshati Çajle e Gostivarit, F.A. (20) dhe A.B. (28) të dy nga Shkupi, ku gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre, tek personi A.A. janë gjetur eks^tazi.
Punohet në zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit do të pasojnë parashtresa adekuate.

Gostivar, vihet pas hekurave një person nga Banjica e Poshtme

Pjestarë të policisë nga SPB Tetovë- Zyra e jashtme për punë kri^minalistike Gostivar, dje (18 gusht) rreth orës 20, kanë kryer bas^tisje në shtëpinë e 46-vjeçarit Sh.A.G. nga fshati Banjicë e Poshtme e Gostivarit.

Gjatë bastisjes e cila u realizua me udhër të gjyk^atësit, është gjetur kok^ainë, mari^juanë dhe një blu^ajtëse.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të ngritet kall^ëzim pe^nal.

Vihet pas hekurave 26-vjeçari nga një fshat i Gostivarit

Dje (18 gusht), rreth orës 17 e 45 minuta, është privuar nga liria 26-vjeçari Z.M. nga fshati Banjicë e Poshtme, tek i cili është gjetur mar^ijuanë.
I njëjti është mbajtur në Stacionin policor Gostivar, për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit.

Incident në Raven

Shtatëdhjetë e dy vjeçari M.A. nga fshati Raven i Gostivarit, dje (18 gusht) ka den^oncuar se rreth orës 20 e 30 minuta, duke qëndruar me një shoqe të tij në shtëpi, kanë hyrë brenda djali dhe bashkëshorti i saj, me të cilin nuk janë të kuro^rëzuar dhe të njëjtit e
kanë sul^muar fiz^ikisht, i kanë marrë mjete devizore dhe stoli prej ari dhe e kanë mby^llur në shtëpi duke u larguar në drejtim të panjohur.
Merren masat për zbardhjen e rastit.

Tetovari shkakton incident në Gostivar

Mbrëmë (18 gusht), rreth orës 22 është denoncuar se personi J.C. (28) nga Tetova, në rrugën “18 Nëntori” në Gostivar është sjellë në mënyrë agre^sive duke fyer dhe poshtë^ruar pjesëtarin e policisë, pasi që paraprakisht e ka parkuar gabimisht veturën e tij.
Personi në fjalë është privuar nga liria, për zbardhjen e plotë të rastit.


Artikulli paraprakGostivar, vihet pas hekurave një person nga Banjica e Poshtme
Artikulli tjetërVihet pas hekurave 26-vjeçari nga një fshat i Gostivarit