Ballina Kronika Aksident në Sllatinë të Tetovës

Aksident në Sllatinë të Tetovës

Në udhëkryqin në fshatin Sllatinë të Tetovës, dje (22 gusht), rreth orës 16 e 20 minuta, ka ndodhur aksident trafiku, në të cilën janë përfshirë dy vetura me targa të Tetovës, një ,,Folkcvagen Touran,, të cilën e ka drejtuar 41-vjeçari H.J. nga Sllatina dhe një ,,Opel korsa,, të cilën e ka drejtuaer 25-vjeçari A.J. nga Tetova.

Në këtë aksident, lëndime trupore kanë marrë dy vozitësit dhe tre shoqërues nga të dy veturat të moshave 17, 21 dhe 25-vjeçe dhe të gjithë janë dërguar në Spitalin klinik të Tetovës, për t`u ofruar ndihma mjekësore.

Inspektimin në vendin e ngjarjes e ka kryer ekipi nga SPB Tetovë.Artikulli paraprakIncident në Tetovë
Artikulli tjetërANALIZA: Europa, Perëndimi, Kina dhe Rusia