Ballina Kronika Hiqej si princeshë, vjedh 1,6 milionë euro bizhuteri

Hiqej si princeshë, vjedh 1,6 milionë euro bizhuteri

Një grua ka vjedhur 1,6 milioni euro bizhuteri në një argjendari luksi në Paris, pasi i kishte zëvendësuar me çokollata të vogla.

Për të vënë në jetë planin e vjedhjes, hajdutja u hoq si princeshë shumë e pasur nga Emiratet e Bashkuara dhe nisi të vërë mënjanë disa bizhuteri të shtrenjta, duke siguruar argjendarin se të nesërmen do sillte çekun e bizhuterive të ndara veçmas.

Sipas televizionit Lci, i cili përcolli lajmin, gruaja është prezantuar të martën në një argjendari në rrugën “Saint-Honoré”, në zemër të kryeqytetit francez. Pasi ndau mënjanë disa bizhuteri në kasafortën e argjendarisë, duke premtuar se do vinte të nesërmen me një çek banker.

I shqetësuar për mos ardhjen e pagesës, argjendari riahp kasafortën, duke zbuluar se brenda kutive nuk kishte më asgjë, përkundrazi, vetëm çokollata të vogla për ngushëllim.

Hajdutja kishte marrë jo më pak se 1,6 milioni euro. Çështja i kaloi për he*tim policisë pariziane.Artikulli paraprakAksident në autostradën Tetovë – Gostivar (VIDEO)
Artikulli tjetërFushata/ Joe Biden viziton restorantin e shqiptarit në Michigan (VIDEO)