Ballina Aktualitet Kosovë Rrebeshe shiu e breshër, stuhi e frikshme në Pejë (Video)

Rrebeshe shiu e breshër, stuhi e frikshme në Pejë (Video)

Qyteti i Pejës në Kosovë është përfshirë nga një stuhi i madhe me rrebeshe shiu e breshër, në orët e pasdites të ditës së djeshme.

Mediet kosovare kanë publikuar video që tregon rrebeshet e shiut dhe rrufetë, që goditën qytetin. Si pasojë e stuhisë me reshje të mëdha u përmbyt i gjithë qyteti, ndërsa siç shihet dhe në video breshëri mbuloi tërësisht rrugët.

Më poshtë keni një video ku shihet gjithçka nga Peja.

Artikulli paraprakMoti sot në Maqedoninë e Veriut
Artikulli tjetërI ka zgjidhur tensionet kulturore Marrëveshja e Prespës?