Ballina Lajme Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Sot parashikohet që temperatura maksimale të jetë prej 29 deri 38 gradë celsius, ndërsa gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut. Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike deri të martën moti gjatë orëve të pasdites do të jetë me vranësira dhe me reshje të shiut. Nga dita e mërkurë moti do të jetë sabil.