Ballina Kronika Vinçi i mori jetën mërgimtarit në Gjermani

Vinçi i mori jetën mërgimtarit në Gjermani

Vinçi i mori jetën një djali të ri që po punonte në Gjermani. Bëhet fjalë për Rexhep Kurtin nga fshati Vllahi i Mitrovicës.

Ai kishte qenë duke punuar bashkë me dy kolegë në një lartësi të madhe, në momentin kur është rrë^zuar vinçi, shkruan Reporteri.net.

Në vend ka mbetur nga go^ditja e vinçit edhe një person tjetër, ndërkaq i treti ndodhet në ko^ma dhe nuk dihet për gjendjen shëndetësore. Vlen të theksohet se vetëm Rexhepi ishte shqiptar.

Rastin e kanë konfirmuar edhe familjarë të mitrovicasit, të cilët kanë shprehur ngush6ëllime për familjen e ngushtë.

 

Artikulli paraprakKujdes! Era e fuqishme shkul drunjtë në Tetovë
Artikulli tjetërKy është i riu shqiptar që u ekzekutua në Gjermani (EMRI+FOTO)