Ballina Kronika Ky është i riu shqiptar që u ekzekutua në Gjermani (EMRI+FOTO)

Ky është i riu shqiptar që u ekzekutua në Gjermani (EMRI+FOTO)

Një shqiptar mbeti i vr^arë me ar^më zjarri në Gjermani ndërsa një tjetër u pla^gos.

Mediat gjermane shkruajnë se burrat e pla6gosur të moshës 30 dhe 31 vjeç, u gjetën në Meinestraße në rrethin Wolfsburg Vorsfelde

Zëdhënësi i policisë Sven-Marco Claus i tha BILD se të pla^gosurit janë të dy shqiptarë.

Ata përfunduan në spital, por njëri prej humbi jetën më vonë si pasojë e pla^gëve të marra. Disa të shtë^na u qëll^uan në drejtim të të rinjve nga një makinë në lëvizje, çka do të thotë se vra^sja ka qenë e parapërgatitur. Vik^tima është identifikuar si Keidi Pasha.

Ata po ecnin në trotuar. Një banor i tha BILD se kishte dëgjuar gjashtë të sht^ëna. Het^uesit siguruan prova në vendngjarje, kontrolluan rrobat e vik^timës për të dhëna dhe për detaje. Një komision het^imor për vra^sjen u krijua mëngjesin e sotëm me rreth 20 het^ues dhe zyrtarë policie.

Keidi Pasha është 19-vjeçari shqiptar nga Mati i cili u vr^a mbrëmjen e kaluar në Volfsburg të Gjermanisë

Artikulli paraprakVinçi i mori jetën mërgimtarit në Gjermani
Artikulli tjetërLiverpooli fiton Superkupën e Europës