Ballina Kronika Dalin detaje të reja nga ZH D U K J A e...

Dalin detaje të reja nga ZH D U K J A e biznesmenit turk nga jahti luksoz….

Prej dy ditësh vijon mis*teri mbi zhdu*kjen e biznesmenit të njohur turk Sevgin Yavuz, 31 vjeç, jahti i të cilit u gjet nga një peshkarexhë në afërsi të portit të Shëngjinit.

Policia ka nisur heti*met lidhur me ngjarjen, ndërsa raportohet se janë angazhuar edhe agjensite ligjzbatuese për të hedhur dritë mbi zhdu*kjen e biznesmenit.

Mësohet se ai ka dalë i vetëm me jahtin e tij luksoz nga porti i Tivarit për të bërë një udhëtim në Adriatik, ku edhe është zhd*ukur në mënyrë misterioze.

Raportohet se autoritetet shqiptare kanë kontaktuar me ato të Malit të Zi, ndërsa janë në pritje të informacioneve nga Turqia lidhur me 31-vjeçarin.

Një ditë më parë u ngritën disa hipoteza lidhur me zhd*ukjen e tij, që nga ajo e rrëm*bimit te ajo që biznesmenit turk mund t’i ketë ikur jahti teksa mund të jetë hedhur në ujë për t’u larë. Nuk dihet se çfarë mund të ketë ndodhur me Yavuz, ndërsa heti*met vazhdojnë.

Artikulli paraprakNdryshimet gjuhësore dhe pastërtia e shqipes, flasin ekspertët
Artikulli tjetërMaqedonasit e Australisë djegin flamujt e “armiqve”, mes tyre edhe flamurin shqiptar (Video)