Ballina Aktualitet Edhe dy tërmete janë ndjerë gjatë natës (VIDEO+FOTO)

Edhe dy tërmete janë ndjerë gjatë natës (VIDEO+FOTO)

Sipas specialistëve të fushës duhet të kenë rënë dhe të tjerë, por në Tiranë, Durrës dhe gjetkë janë ndjerë të paktën edhe dy tërmete të tjerë. For*ca e tyre ka qenë më e dobët se tërmeti i pasdites dhe ai që e pasoi.

Një pjesë e vogël e qytetarëve në Shqipërinë e Mesme e kanë kaluar natën jashtë, ndërsa këto ditë priten të ketë lëkundje të tjera, të cilat shqiptarët urojnë Zotin mos të jenë të forta.

Të shtunën janë shënuar 13 tërmete, ndërsa dy prej tyre kanë qenë tepër të fuqishëm duke lenë pas dhjetëra persona të pla*gosur dhe disa banesa të dëmtuara.

Një nga lëkundjet e mbrëmjes ka qenë në orën 22:02 të së shtunës me epiqendër, 7 km në veri-perëndim të Durrësit dhe 36 km nga Tirana, me magnitudë 3 të shkallës Rihter.

Tërmeti i 6 pas mesnate goditi Shqipërinë

Tërmete ka patur edhe në Italinë e Jugut, ku është regjistruar një tërmet me magnitudë 4,7 ballë.

Artikulli paraprakMuriqi “çmend” Stambollin, shënon dhe i jep fitoren Fenerbahçes (VIDEO)
Artikulli tjetërNgrihen 6 kampe, ja masat e marra pas tërmetit në Tiranë (Fotot)