Ballina Aktualitet “Më ka njohur mirë kur jemi martuar”, Albin Kurti flet për bashkëshorten

“Më ka njohur mirë kur jemi martuar”, Albin Kurti flet për bashkëshorten

Veç politikës së brendshme, dialogut, marrëdhëniet me Shqipërinë, kreu i Vetëvendosjes këtë të mërkurë është pyetur edhe për jetën familjare. Albin Kurti në emisionin Opinion ka folur për bashkëshorten, marrëdheninen me të dhe si ndikon ajo në jetën politike.

Zoti Kurti familja juaj do jetojë këtu?

Këtu jetojmë ne, gruaja ime ka familje të gjerë dhe në Oslo. Zakonisht ne kemi shkuar verës, sepse verat janë fantastike në skandinavi. Dimrit më shumë këtu. Ka mundësi që unë brenda një viti po i mblodhe jam një muaj atje. Por unë këtu jam…

Ju ka thënë ndonjëherë gruaja ç’merresh me këtë punë?

Jo nuk më ka thënë…

Kur e sheh që nuk je në shtëpi, kur je i nervozuar, kur të shajnë kur…?

Jo, nuk më ka thënë asnjëherë (qesh)… Sepse mua gruaja më ka njohur mirë kur jemi martuar (qesh sërish…)

Ka momente që nervozohet gruaja?

Jooo… / Opinion.al

Artikulli paraprakAlbin Kurti: Postet që i ofroj Vjosa Osmanit dhe Isa Mustafës
Artikulli tjetërShkencëtarët zbulojnë shkakun e rënies së flokëve tek meshkujt