Ballina Lajme Shqipëri Gazetarja britanike: Magazinat plot dhe njerëzit nuk marrin asgjë (VIDEO)

Gazetarja britanike: Magazinat plot dhe njerëzit nuk marrin asgjë (VIDEO)

Gazetarja britanike Alica Taylor e cila jeton e punon në Shqipëri e ftuar në emisionin Tempora në RTV Ora ka dhenë detaje nga situate post tërmeti në vend.

E gjendur në terren, pranë banorëve të dëmtuar, Alice ka vënë re detaje që janë të dhimbshme.


Ajo tregon se ka parë njerëz të cilët nuk kanë asnjë ndihmë ndërkohë që magazinat janë plot. ‘Kam parë magazina që janë plot ndërkohë që njerëzit nuk po marrin asgjë’, shprehet Taylor.

Sipas saj ndihmat e dhuruara nuk janë menaxhuar mirë.