Ballina Aktualitet U hodh nga kati i pestë për t’i shpëtuar tërmetit, nuk do...

U hodh nga kati i pestë për t’i shpëtuar tërmetit, nuk do ta besoni si duket sot vogëlushi (FOTO+VIDEO)

Mrekullitë ekzistojnë dhe Alesio Cakoni është dëshmia më e qartë e kësaj. Vogëlushi 10-vjeçar u hodh nga kati i 5 i pallatit për t’i shpëtuar tërmetit dhe për fat të mirë, ai sot gëzon shëndet të plotë.

Pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin tonë një javë më parë, pallati ku jetone Alesio me familjen u shemb i gjithi. Nga kjo tragjedi humbi jetën motra e tij dhe babai, ndërsa u plagos rëndë nëna.

Më herët, Alesio u vizitua në spital edhe nga kryeministri Edi Rama. Kreu i qeverisë i premtoi 10-vjeçarit se mund të strehohet te shtëpia e tij kur të dojë.

Alesio është djali i familjes Cakoni dhe në këtë tragjedi ka humbur babanë dhe motrën, ndërsa nëna është në spital. Kastriot Cakoni, 50 vjeç dhe vajza Drita 15 vjeç janë përcjellë në banesën e fundit.

VIDEO:

FOTO:

Artikulli paraprak“Gjunjët i kemi të nxirë”, rrëfimi i dhimbshëm i Olta Gixharit: U përqafova me prindërit, thamë se mori fund…
Artikulli tjetërShembet nga forcat xheniere pallati 6-katësh në Durrës (VIDEO)