Ballina Kronika B A S T I S J E në një fshat të...

B A S T I S J E në një fshat të Komunës së Sarajit, ja çka gjetën uniformat blu

Gjatë B A S T I S J E S në fshatin Shishovë, uniformat blu gjetën substancë të N D A L U A R dhe vunë pas hekurave një person

“Më datë 03,11.2020, në ora 6 e 35, në fshatin Shishovë të Komunës së Sarajit, efektivë të SPB-së së Shkupit – Njësia për Tregti të P A L I GJ SH M E, me vendim të GJ Y K A T Ë S kanë kryer B A S T I S J E në shtëpinë e 25 vjeçarit me inicialet S.T. nga Shishova, informojnë nga SPB.

Gjatë bastisjes u gjet dhe u sekuestrua një sasi M A R I J U A N E dhe sende të tjera me mbetje të kësaj substance. Ai u mbajt në stacionin policer dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit do të ngritet P A D I adekuate.