Ballina Kronika Aksidenti F A T A L/ “Toyota” P Ë R P L...

Aksidenti F A T A L/ “Toyota” P Ë R P L A S dy automjete, V D E S 46 vjeçari, plagosen dy G R A (VIDEO)

Një 46 vjeçar ka gjetur  v d e k j e n  si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në orët e vona të natës së shkuar.

Policia bën me dije se ngjarja është regjistruar në aksin Fushë Krujë-Laç, kur një automjet tip “Toyota”, është  p ë r p l a s u r  me mjetin tip “Ford” dhe më pas me mjetin tip “Audi”.

Për pasojë, ka ndërruar jetë shoferi i mjetit tip Ford, banues në Pukë. Nga ngjarja kanë mbetur të plagosura edhe dy  g r a  po nga Puka.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, a rr e s t u a n  në  f l a g r a n c ë  shtetasit D. S., 40 banues në Krujë dhe B. M., 52 vjeç, banues në Has, pasi më datë 23.01.2021, në orën 22:40, në aksin rrugor Fushë Krujë-Laç, shtetasi D. S., duke drejtuar mjetin tip “Toyota”, është  p ë r p l a s u r  me mjetin tip “Ford”, me drejtues shtetasin A. S., 46 vjeç, banues në Pukë e më pas me mjetin tip “Audi”, me drejtues shtetasin B. M., i cili drejtonte mjetin në gjendje të  d e h u r.

Si pasojë e  p ë r p l a s j e s  ka ndërruar jetë shoferi i mjetit tip “Ford”, A. S., 46 vjeç dhe ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve pasagjerët në mjet, shtetaset D. S., 64 vjeçe dhe P. S., 68 vjeçe, banuese në Pukë.

Grupi hetimor po heton për të për të përcaktuar rrethanat e aksidentit dhe materialet i kaluan  P r o k u r o r i s ë  së Rrethit  Gj y q ë s o r, për veprime të mëtejshme.