Ballina Kronika Aksidentohen dy femra në Gostivar

Aksidentohen dy femra në Gostivar

Dje, rreth orës 14.00, në kryqëzimin e rrugëve ,,Nikolla Teslla” dhe ,,Branko Stanoeviq” në Gostivar, vetura ,,Fiat Idea” me targa të Gostivarit, e drejtuar nga 53 vjeçari Z.M., banor i Gostivarit, ka aksidentuar dy këmbësore femra 18-vjeçaren L.M. dhe një 15 vjeçare, të dyja nga Vërbjani i Rekës së Poshtme informon SPB – Tetovë.

Këmbësoret e lënduara janë transferuar në Spitalin e Përgjithshëm “Ferid Murad” në Gostivar për ndihmë mjekësore, kurse inspektimin është kryer nga ekipi nga Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar.