Ballina Kronika Donte të shihte Hënën e plotë, DJ i njohur bie nga lartësia...

Donte të shihte Hënën e plotë, DJ i njohur bie nga lartësia dhe humb jetën

Mediat britanike raportojnë se muzikanti i njohur Sophie Xeon ndërroi jetë në një  a k s i d e n t  të  t m e rr sh ë m  në Athinë, ku ai jetonte kohët e fundit.

Artisti skocez 34-vjeçar, i nominuar dhe për çmimin Grammy mbahet mend për bashkëpunimet e tij me yjet e muzikës si Madonna dhe Charlie XCX.

Kompania “T r a n s g r e ss i v e” e DJ “Sophie” njoftoi përmes një postimi në rrjetet sociale se artisti humbi jetën  a k s i d e n t a l i sh t pasi ra nga një lartësi, ku ishte ngjitur për të parë Hënën e plotë.

Muzikantë dhe admirues të tij shkruan mesazhe ngushëllimi për  v d e k j e n  e parakohshme të muzikantit, i cili në vitin 2017 doli hapur si  t r a n s gj i n o r  në videon “Okay to Cry”.