Ballina Kronika Dy thasë nga Kosova për në Maqedoni/G O D I T E...

Dy thasë nga Kosova për në Maqedoni/G O D I T E T rrjeti ndërkombëtar i D R O G Ë S (VIDEO+FOTO)

Gjatë ditës së djeshme (21.01.2021) polica ka ndërprerë një kanal ndërkombëtar për transport të  d r o g ë s (m a r i j u a n ë s), e cila nga Kosova është transportuar në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Me këtë rast në hyrje të Shkupit është ndaluar një makinë “Shkoda Fabija” e drejtuar nga A.M.42 vjeç nga Shkupi. Gjatë kontrollit të makinës janë gjetur dy thasë me  m a r i j u j a n ë, me afro 40 kg, në vlerë prej mbi 100 000 euro.
Personi A.M. është  a rr e s t u a r  dhe dërguar në stacion policor për procedurë të mëtejme.

Artikulli paraprakZjarr në një fshat të Maqedonisë, djali bëhet shkrumb bashkë me shtëpinë, nëna në duart e bluzave të bardha
Artikulli tjetërHOXHA