Ballina Kronika Zjarr në një fshat të Maqedonisë, djali bëhet shkrumb bashkë me shtëpinë,...

Zjarr në një fshat të Maqedonisë, djali bëhet shkrumb bashkë me shtëpinë, nëna në duart e bluzave të bardha

Dje, rreth orës 6 e 25, në SPB-Shtip është r a p o r t u a r se në fshatin Gërdovcë të Koçanit është shkaktuar zjarr në shtëpinë e personit me inicialet A.J. (48 vjeç).

Pas ndërhyrjess së ekipit të zjarrfikësve, e ëma e tij me inicialet B.J (71 vjeçe) është nxjerrë nga shtëpia dhe është transferuar në Qendrën Mjekësore të Koçanit, ku i është dhënë ndihma mjekësore, ndërse te djali, 48 vjeçari i A.J., ekipi i ndihmës së shpejtë ka konstatuar v d e k j e n, informojnë policia, transmeton Tetova Neës.

Organet kompetente kanë kryer hetimet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen e plotë të rastit.