Ballina Kronika Vodhën 5000 euro dhe një celular në një Mercedes në Tetovë, vihen...

Vodhën 5000 euro dhe një celular në një Mercedes në Tetovë, vihen pas hekurave dy tetovarë

SPB Tetovë ka ngritur p a d i  p e n a l e  kundër personave me inicialet A.B. (37 vjeç) dhe S.G. (34 vjeç), që të dy nga Tetova, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën  p e n a l e  „vjedhje’.

Në datë 25.12.2020, në rrugën „Video Smilevski Bato“ në Tetovë, të  p a n d e h u r i t  kanë marrë 5.040 euro dhe një telefon celular në makinën e tipt „Mercedes-Benz“, pronë e personit me inicialet K.J. (49 vjeç), nga fshati Miletinë i Komunës së Bërvenicës.

Pas masave të ndërmarra, ata u gjetën dhe u ndaluan në SPB-Tetovë.