Ballina Aktualitet KQZ numëron 95% të votave: LVV 47,88%, PDK 17,38% dhe LDK 13,26%

KQZ numëron 95% të votave: LVV 47,88%, PDK 17,38% dhe LDK 13,26%

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë numërimin e 95 për qind të votave nga 1.794.862 sa janë gjithsej në zgjedhjet parlamentare.

Sipas të dhënave të KQZ-së, Lëvizja Vetëvendosje prin bindshëm në këto zgjedhje me 47,88 për qind.

Partia Demokratike e Kosovës deri tani ka marrë 17,38 për qind dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ka marrë LDK 13,35 për qind.KQZ numëron mbi 90 për qind të votave: VV prin me 47,75 për qindKomisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë numërimin e mbi 90 për qind të votave nga 1.794.862 sa janë gjithsej në zgjedhjet parlamentare.

Sipas të dhënave të KQZ-së, Lëvizja Vetëvendosje prin bindshëm në këto zgjedhje me 47,75 për qind.Partia Demokratike e Kosovës deri tani ka marrë 17,33 për qind dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ka marrë LDK 13,40 për qind.

Video bonus:

Artikulli paraprakNumërohen 93 për qind të votave: Vetëvendosje 47,62 për qind
Artikulli tjetërKurti pas fitores së zgjedhjeve: Sonte zemrat tona janë plot shpresë (VIDEO)