Ballina Aktualitet Numërohen 93 për qind të votave: Vetëvendosje 47,62 për qind

Numërohen 93 për qind të votave: Vetëvendosje 47,62 për qind

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri tani ka numëruar mbi 93 për qind të votave nga 1.794.862 që janë gjithsej.

Sipas të dhënave të KQZ-së, Lëvizja Vetëvendosje po kryeson bindshëm në këto zgjedhje me 47,65 për qind.

Partia Demokratike e Kosovës deri tani ka marrë 17,38 për qind dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ka marrë LDK 13,34 për qind.

Artikulli paraprakKosovë/ Numërohen 81.16% e votave: Vetëvendosje merr mbi 300 mijë vota
Artikulli tjetërKQZ numëron 95% të votave: LVV 47,88%, PDK 17,38% dhe LDK 13,26%