Ballina Kronika Prishet ahengu në Gostivar, vihet pas hekurave 45-vjeçari nga Dobërdolli

Prishet ahengu në Gostivar, vihet pas hekurave 45-vjeçari nga Dobërdolli

Mbrëmë (9 shkurt), rreth orës 20:00, efektivët e policisë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme në Gostivar e kanë  p r i v u a r  nga  l i r i a  45-vjeçarin F.B. nga Dobërddolli i Gostivarit, pronar i një objekti hotelierik me lokacion në Qendrën
Tregtare në rrugën e ,,Ilindenit” në Gostivar, në të cilin kanë qëndruar 10 mysafirë dhe të njëjtit janë argëtuar nga një orkestër muzikore.

I njëjti është mbajtur në Stacionin policor Gostivar dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të përgaditet parashtresë adekuate sipas  n e n i t 206 të  K o d i t   P e n a l  të RMV-së për “mosveprim në përputhje me rregulloret shëndetësore gjatë një epidemie ”, ndërsa objekti është mbyllur përkohësisht nga Inspektorati Shtetëror i Tregut.

Video bonus:

 

Artikulli paraprakTetovari bën hatanë në shtëpi, vihet pas hekurave nga uniformat blu
Artikulli tjetërAcari po afron, temperatura deri në -16°C në javën më të ftohtë të dimrit