Ballina Argëtim Showbiz Revista “Time” zgjedh këngëtaren shqiptare si një nga 100 personazhet më me...

Revista “Time” zgjedh këngëtaren shqiptare si një nga 100 personazhet më me influencë të 2021

Një tjetër sukses për ikonën e muzikës pop Dua Lipa.

Këngëtarja me origjinë shqiptare është përzgjedhur nga revista prestigjoze “Time” si një nga personat më me influencë të vitit 2021.

E emocionuar, 25 vjeçarja e ka cilësuar shfaqjen në vetë kopertinën e “Time” dhë këtë vlerësim, një nder të vërtetë.

“Nuk e mendoja në një milionë vjet se do të vendosja një rekord si ky”, shprehet Dua Lipa.

Ajo shfaqet edhe gjatë realizimit të fotografive për revistën prestigjoze, e veshur me një fustan ngjyrë rozë.

“Përmes muzikës time doja që njerzit të ndiheshin të lidhur, ishte një lloj uniteti dhe emocioni. Përgjigjia ishte e jashtëzakonshme dhe mbështetëse”, shton ajo.

Dua Lipa është një yll në ngritje dhe qëndron shumë lart, edhe pse u bë pjesë e showbizit dhe muzikës vetëm pak vite më parë. Kështu e përshkruan këngëtarja Kylie Minogue, 25-vjecaren që e sheh si vërtet premtuese për në të ardhmen.

Pjesë e listës së përvitshme të revistës “Time” janë personalitete të shquara nga politika, showbizi, shëndetësia e biznesi.

Dua rradhitet e para mes yjeve të muzikës botërore, mes 54 femrave të tjera.

Këtë vit, vetë kryeredaktori i “Time” thotë se nuk kanë menduar për moshën por vetëm për personalitetet e famshme, që kanë influencë të drejtëpërdrejtë tek publiku.

Artikulli paraprakNë Maqedoni u regjistrua një Bashkësi Fetare Selefiste, reagon BFI-ja (VIDEO)
Artikulli tjetërVIDEO/ Misteri në thellësi: Krijesa të çuditshme zbuluar aksidentalisht nën akull në Antarktidë