Ballina Kultura Dossier VIDEO: Pamje të rralla nga Shqipëria në vitin 1993, si dukej Tirana...

VIDEO: Pamje të rralla nga Shqipëria në vitin 1993, si dukej Tirana dhe jetesa në fshat

Pamje të rralla që të kthejnë pas në kohë, në Shqipërinë e vitit 1993.

Një video e xhiruar shumë vite më parë të sjellë në vëmendje filmat e kinematografisë shqiptare.

Tirana nuk i ngjan aspak qytetit është bërë sot për shkak të ndërtimeve, transformimit të sheshit Skëndërbej ndërsa shihen shumë pak qytetarë.

Jetesa në fshatra duke e vështirë, por në fytyrat e fëmijëve që rrezaton një gëzim.

Artikulli paraprakPedagogia shqiptare në Suedi: Pse u largova nga Shqipëria dhe s’kthehem më aty….
Artikulli tjetërNjoftim i rëndësishëm për shqiptarët që janë rezidentë në Gjermani, Suedi dhe Francë