Ballina Aktualitet Kurti: Pasi të kthehem nga Brukseli do të paraqes programin qeverisës katër...

Kurti: Pasi të kthehem nga Brukseli do të paraqes programin qeverisës katër vjeçar

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se janë në ditët e fundit të finalizimit të programit qeverisës për katër vitet e ardhshme.

Kurti ka thënë se pasi të kthehet javën tjetër nga Brukseli, do të paraqesin programin në parlament për miratim dhe të nis agjenda e Qeverisë, siç e quan ai transformuese.

“Ne jemi në ditët e fundit të finalizimit të programit tonë qeverisës për 4 vitet e ardhshme, i përqendruar në investime për krijimin e vendeve të punës dhe drejtësinë për të luftuar korrupsionin. Menjëherë pasi të kthehem nga Brukseli javën tjetër, ne do të paraqesim programin në parlament për miratim dhe do të fillojmë axhendën tonë transformuese”, ka shkruar ai në Twitter.

Artikulli paraprakDy komisione të Kongresit amerikan paralajmërojnë Ramën: Jo shitblerje votash, zgjedhjet të jenë demokratike
Artikulli tjetër“Po votoj për herë të fundit”, 97 vjeçarja prek me deklaratën (VIDEO)